Balustrady ze szkłem

Balustrady szklane 

Balustrada to ażurowe lub pełne zabezpieczenie schodów, tarasów, balkonów oraz innych konstrukcji, która poza funkcją zabezpieczającą dany element pełni także funkcję ozdobną. Balustrady szklane to przede wszystkim balustrady pełne. Nasza firma od lat zajmuje się projektowaniem, wykonywaniem oraz montażem balustrad ze szkłem w obiektach mieszkalnych oraz przestrzeniach użytkowych. Ogromnym atutem balustrad szklanych jest ich ponadczasowy i uniwersalny charakter, dzięki czemu zawsze prezentują się z klasą, nadając wnętrzu elegancji. Szczególną odmianą balustrad szklanych są balustrady całoszklane składające się z paneli szklanych osadzonych w poziomej rynnie i wykończonych poręczą. Balustrady całoszklane doskonale komponują się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków stanowiąc elegancki element architektoniczny o ponadczasowym designie. Modnym designem i funkcjonalnością mogą się również poszczycić balustrady nierdzewne ze szkłem, które ze względu na zastosowanie w ich konstrukcji stali nierdzewnej doskonale sprawdzają się w aplikacjach zewnętrznych. 

Balustrady ze szkłem

Szkło jest materiałem konstrukcyjnym wykorzystywanym w branży wnętrzarskiej od stuleci. Decyduje o tym jego elegancki wygląd, jak również stosunkowo łatwa obróbka umożliwiająca nadawanie szklanym elementom pożądanych kształtów, a nawet jego formowanie i barwienie. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się również nadruk na szkle, który umożliwia personalizację balustrady szklanej i jej kolorystyczne dopasowanie do aranżacji wnętrza. Szkło z nadrukiem najczęściej wykorzystuje się w konstrukcji balustrad całoszklanych. W naszych balustradach szklanych wykorzystujemy szkło transparentne, barwione, mrożone, a także dekorowane. Niezależnie uzyskanego efektu wizualnego nasze balustrady szklane są bezpieczne, gdyż do ich wyrobu wykorzystujemy wyłącznie szkło hartowane. W odróżnieniu od szkła niehartowanego szkło hartowane rozbija się na tępe okruchy. Ta właściwość szkła hartowanego daje nam praktycznie niczym nieograniczone możliwości projektowe, zarówno w zakresie balustrad stalowych ze szklanym wypełnieniem, jaki i balustrad całoszklanych. W przypadku tych ostatnich zastosowanie wysokogatunkowego szkła hartowanego daje możliwość instalacji balustrad w dowolnych obiektach, także w przestrzeniach charakteryzujących się wysokim natężeniem ruchu.

Balustrady ze szkłem, balustrady nierdzewne ze szkłem – montaż Warszawa

Nasza firma zajmuje się wykonawstwem oraz montażem balustrad szklanych. Balustrady ze szkłem, w tym balustrady nierdzewne ze szkłem oraz balustrady całoszklane montujemy na terenie miasta Warszawa oraz w okolicy. Realizujemy projekty dla domów mieszkalnych, obiektów biurowych oraz przestrzeni publicznych. Balustrady szklane wykonujemy z wysokogatunkowych materiału z dbałością o detale wykończeniowe. W swoim portfolio mamy dziesiątki realizacji obejmujących balustrady szklane na uchwytach ze słupkami, balustrady ze szkłem w stalowych ramach, balustrady szklane samonośne oraz konstrukcje z szybami skręcanymi na rotulach. W zależności od preferencji inwestora balustrady ze szkłem wykonujemy ze stali nierdzewnej lub czarnej. Klientów zainteresowanych innymi typami balustrad wewnętrznych i zewnętrznych zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na balustrady malowane proszkowo oraz balustrady ze stali nierdzewnej. Wykonujemy także schody metalowe wewnętrzne i zewnętrzne.